Atrakcje

WYSTARCZY PRZEJŚĆ NA DRUGĄ STRONĘ ULICY, skręcić przy przydrożnej figurce Matki Boskiej w prawo i dojdziecie do rozwidlenia dróg ze zdjęcia. W prawo lub w lewo – wybór pozostawiam Wam 🙂 !! UWAGA – PROSZĘ BYĆ OSTROŻNYM !! ZZA ZAKRĘTU WYPADAJĄ Z ZAWROTNĄ PRĘDKOŚCIĄ AUTA, TRZEBA NAPRAWDĘ UWAŻAĆ i być czujnym.

SPACER

GDZIE ZJEŚĆ?

MASURIA HOTEL & SPA Worliny 33 (czyli obok nas :)) Restauracja à la carte oraz możliwość wykupienia obiadokolacji

RESTAURACJA SIELANKA Olsztyńska 38, Gietrzwałd (12 km od Nieba) Można dobrze zjeść i zakupić chleb na zakwasie własnego wypieku.

RESTAURACJA LAWENDOWA Warszawska 2, Łukta (3,9 km od nas)

KARCZMA WARMIŃSKA (12 km stąd w Gietrzwałdzie) Polska tradycyjna kuchnia: kartacze, pierogi, dzyndzałki, i in.

Tylko w KAWIARNI SMOLEJ! (Mazurska 4 w Łukcie, 3,8km od Nieba) Najpyszniejsze lody na świecie, i autentycznie pyszna kawa… Warto podjechać tam na rowerach, aby potem nie mieć wyrzutów sumienia 😉 Koniecznie spróbujcie lodów tradycyjnych z lat 50-tych! Ps. Lunchowo – mają też pierogi, własnej roboty.

DESER

ZAKUPY

SKLEP SPOŻYWCZY w Worlinach (Worliny 12, 500 m na lewo od Nieba) Podstawowe produkty (lody, słodycze, alkohol, trochę warzyw)
DELIKATESY CENTRUM w Łukcie (Mazurska 5A w Łukcie; 3,8 km od nas) Mają prawie wszystko.
MARKET PRIMO w Łukcie (Zagrodowa 4a w Łukcie; 3,7 km) Mają wszystko 🙂
PIEKARNIA TYROLSKA (Mazurska 14 w Łukcie)
PIJALNIA ZIÓŁ JAKUBA BABICKIEGO (Skansen w Olsztynku Osada Litewska)

Cydrownia i siedlisko KWAŚNE JABŁKO (Włodowo 27, Świątki) Można umówić się na degustację cydru i oprowadzenie po cydrowni u pana Marcina tel. 502 543 978. Weekendami serwują też pizzę z pieca.

NOWE SPA (Nowe Kawkowo) Spa na łonie przyrody. Genialne miejsce. Umów się na zabieg w lesie pod numerem +48 512 26 12 12.

GALERIA KAWKOWO (Nowe Kawkowo 30) Mała lokalna galeria artystyczna połączona z kawiarnią.

 

WYCIECZKI

OLSZTYN

Odległość: 29 km. Można pojechać oglądać Stare Miasto i słynną Bramę Górną, można też odwiedzić Planetarium, Galerię Rynek, Warmiński Zwierzyniec lub po prostu zalec na Plaży Miejskiej, gdzie roi się od atrakcji plażowych, a na koniec zjeść pyszny obiad w Przystani (Restauracji Przystań, nie mylić z hotelem Przystań)
OSTRÓDA (24 km) Do zobaczenia zamek pokrzyżacki, Wieża Bismarcka (ul. 3 Maja), Wieża Ciśnień (ul. Drwęcka), a potem lunch w Lalo z wiodokiem na jezioro Drwęckie i czeskie piwo w Hospodzie u Jezera.
MORĄG (23 km) Pozostałości po zamku krzyżackim – fragmenty murów i baszt z XIV w., Wieża Ciśnień, gotycki Ratusz w centrum miasta z 1444 r. i najbliższa od nas Biedronka 😉

OSTRÓDA | MORĄG

OLSZTYNEK | GIETRZWAŁD

OLSZTYNEK (28km) Zamek Krzyżacki również, ale przede wszystkim skansen Muzeum Budownictwa Ludowego (Leśna 23). Nie zapomnijcie wstąpić po słynne olsztyneckie jagodzianki 🙂
GIETRZWAŁD (11km) Słynne Sanktuarium Maryjne, gdzie kult swój ma Matka Boska i obraz Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Miejscowość słynna z powodu mających tu miejsce objawień Maryi Panny, które zostały uznane przez władzę kościelną. Miejscowość słynie także z regionalnej Karczmy Warmińskiej.